گروه صنعتی افرند صنعت با توکل به خدا تعالی و با اتکا به دانش روز جهانی و همچنین به دنبال کسب فرصت های منطقه ای و جهانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ آغاز نمود. ماموریت ما به عنوان یک سازمان صنعتی پیشتاز، ارائه الگویی است موفق، که اهداف متعالی خود اتکایی و ارتقای صنعت کشور را در بر داشته باشد. فعالیت های ما بر پایه تولید علم و دانش و ورود به عرصه فناوری های برتر است. فعالیت ما ماشن سازی و ارئه خدمات مهندسی است و به واسطه آن محصولات و خدمات خود را با بهترین کیفیت به جامعه صنعتی عرضه و با عملکردی عالی رضایت مشتریان را جلب می نماییم.
فرایند ساخت دستگاه تولید خرپای تیرچه در این مجموعه تماما اتوماتیک و مکانیزه بوده است و همین امر سبب کاهش خطاهای نیروی انسانی گردیده و در نتیجه کیفیت بالای ماشین آلات ما را تضمین می کندو به واسطههمین امر ماشین آلات تولیدی ما دارای ۱۲ ماه گارانتی بی قید و شرط و ۲۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.

گروه صنعتی افرند صنعت سال هاست که بر تعمیق روابط با مراکز علمی ، دانشگاه ها و شرکت های همسو همت گمارده است.
ماشین آلات این مجموعه هم اکنون در بیش از۴۰ نقطه از این مرز و بوم در حال فعالیت است و افتخار این را داریم که دو سوم از ماشین آلات تولید خرپای تیرچه موجود در کشور توسط گروه صنعتی افرند صنعت طراحی و ساخته شده است.اما این گروه به این امر اکتفا نکرد و در صدد صادر کردن مجموعه ماشین آلات خود بر آمد و به فضل الهی این مهم محقق شد و ما به عنوان اولین صادرکننده دستگاه های خرپای تیرچه شناخته شده ایم. ماشین آلات ما هم اکنون در کشورهای تاجیکستان، گرجستان، اذربایجان، ارمنستان، عراق، افغنستان و بحرین به بهره برداری رسیده اند. گروه صنعتی افرند صنعت به طور مستقیم با پروژه مسکن مهر بروجرد و همچنین مسکن مهر شیراز و مسکن مهر اهواز وارد همکاری گردیده است و به صورت واسطه ای با پروژه مسکن مهر اردبیل، زنجان، مشهد، سمنان، کرمان و سسندج همکاری داشته است.

آنچه به عنوان ارزش برای ما مهم است پایبندی به اخلاق الهی و کسب سود مشروع می باشد و در نهایت تلاش می کنیم به عنوان یک واحد صنعتی نمونه، گامی هرچند کوچک برای رشد و توسعه صنعت کشور که ارزشمندترین اهداف ماست، با تقویت بنیه های علمی، مادی و معنوی برداریم.